Poradíme vám, ako si vybrať príslušenstvo k záhradnej trampolíne

Záhradné trampolíny naberajú na popularite. Zábavnou formou učia deti zamilovať si aktívny životný štýl, skákanie na nich prináša mnoho zdravotných benefitov a okrem toho, užijete si nefalšovanú zábavu na čerstvom vzduchu. Aby bola trampolína čo najbezpečnejšia, oplatí sa dokúpiť si k nej príslušenstvo, ktoré je nielen praktické, ale aj užitočné pri predchádzaní úrazov.

Najpraktickejšie doplnky k trampolíne – ktoré sú to?

Medzi základné doplnky k trampolíne, bez ktorých by sme ju neodporučili používať, patrí ochranná sieť. Zabraňuje pádu z trampolíny, preto je jej neoddeliteľnou súčasťou a mala by byť v stopercentnom stave, vyrobená z odolného materiálu schopného zvládať dlhodobé vystavenie ultrafialovému žiareniu a nepriazni počasia. Aby deti čo najrýchlejšie dokázali nájsť východ z trampolíny, býva sieť vybavená zipsom, ideálne v kontrastnej farbe.

Ak máte malé deti, určite oceníte, ak má trampolína k dispozícii schodíky alebo rebrík na vstup a vychádzanie z trampolíny. To je obzvlášť dôležité, ak je skákacia plocha vyššie od zeme. Okrem toho, schádzanie z trampolíny po rebríku je omnoho bezpečnejšie ako zoskakovanie. Vďaka schodíkom minimalizujete riziko pádu pri schádzaní z trampolíny, takže ak nie je súčasťou balenia k vašej záhradnej trampolíne, odporúčame ich dokúpiť.

Ďalším nevyhnutným bezpečnostným prvkom je ochranný kryt pružín. Nezáleží na tom, či máte trampolínu s ochrannou sieťou pred alebo za pružinami, v každom prípade ich musíte mať chránené krytom, aby sa nestalo, že v zápale skákania si niekto zasekne nohu medzi pružiny alebo inak sa na nich zraní. Navyše, ochranný kryt chráni pružiny pred dažďom a koróziou.

Ako vyriešiť poškodené časti trampolíny?

Objavili ste na trampolíne nejaké poškodené miesto, napríklad roztrhnutú skákaciu plochu alebo ochrannú sieť, pripadne sa vám rozpadli ochranné penové kryty na tyče konštrukcie trampolíny? Nemusíte hneď kupovať novú trampolínu, stačí, ak poškodené diely vymeníte za nové a trampolína vám môže ďalej bez problémov slúžiť niekoľko ďalších sezón.

Pri výbere novej skákacej plochy k vašej trampolíne si všímajte predovšetkým rozmery, aby bola kompatibilná k vášmu priemeru. Ďalej by vás mal zaujímať materiál, z akého je skákacia plocha vyrobená. Hľadajte odolný, pevný, no zároveň dostatočne elastický materiál, ktorý nespôsobuje pri skákaní odery na pokožke, a dokáže tiež odolávať vlhkosti, dažďu, potu, slnečnému žiareniu.

Na stránke https://hop-sport.sk/prislusenstvo-k-trampolinam/ si môžete k vašej trampolíne zaobstarať všetko potrebné na údržbu trampolíny v stopercentom stave za dostupné ceny.

Praktické vychytávky k záhradnej trampolíne

Aby ste čo najviac minimalizovali riziko neželaných zranení pri používaní trampolíny, je rozumné zamyslieť sa nad niekoľkými praktickými otázkami. Na mysli máme predovšetkým odkladanie osobných vecí, ktoré by ste na skákaciu plochu radšej nemali brať, ako napríklad kľúče, smartfóny, slnečné okuliare a podobne. 

Aby ste si tieto veci mali kde odložiť a nezavadzali vám pri hre, oceníte pomoc praktického organizéra k trampolíne, do ktorého si môžete veci odložiť. Poslúži aj na obuv, ktorá vďaka nemu nemusí byť rozhádzaná v okolí trampolíny alebo položená na kryte pružín, ako to býva často zvykom.

Chceli by ste deťom dopriať na trampolíne extra dávku zábavy? Zaobstarajte im k trampolíne napríklad loptu a vymyslite chytľavé hry, aby ste okorenili skákanie o nové prvky.

Starostlivosť a údržba trampolíny

Trampolína si nevyžaduje veľa pozornosti, stačí, ak ju pred sezónou skontrolujete, po sezóne uskladníte na suché miesto a počas nej ju budete pravidelne čistiť, keďže je celé dni vystavená vplyvom počasia. Nebudete potrebovať žiadne špeciálne pomôcky, znečistenú skákaciu plochu utrite jemnou utierkou z mikrovlákna namočenou do vlažnej vody. Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky, aby ste nepoškodili povrch trampolíny.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.