Pozrime sa na anémiu z pohľadu, ako ju riešiť

Vedeli ste o tom, že každý tretí človek na svete má problémy s anémiou, no možno o tom ani nevie? Nechceme vás vystrašiť, práve naopak. Namiesto prehnaných opisov vám chceme priblížiť tipy na to, ako si s anémiou poradiť. Ak ste ju sami zažili či zažívate, určite viete, že to nie je nič príjemné, pričom anémia má negatívny dopad na kvalitu života. Je teda najväčší čas ju riešiť.

Železo, železo…

Anémia sa inak nazýva aj ako chudokrvnosť. V skratke – ide o zníženú koncentráciu hemoglobínu v organizme. A tým sa dostávame k železu, ktoré budeme viackrát spomínať. Často totiž anémia býva spôsobená práve nedostatkom železa v organizme. Buď sa tak môže diať jeho nedostatkom vo výžive, alebo nedostatočným vstrebávaním. Preto je železo pri tom, ako si poradiť s anémiou, natoľko dôležité.

Prírodné zdroje

Ak by sme to chceli zostručniť, povieme, že ak máte v tele nedostatok železa, nedokáže organizmus tvoriť dostatok červených krviniek. Dôsledkom je absencia kyslíka vnútri tkanív, čo spôsobuje následné príznaky anémie (únava, vyčerpanosť, bledosť). Preto je potrebné sledovať to, či nemáte nedostatok železa, a prípadne si ho doplniť, ideálne z prírodných zdrojov.

V rámci stravy sú vhodnými zdrojmi železa hovädzie mäso, špenát, strukoviny. Rovnako si môžete dopriať prírodné železo v podobe výživového doplnku. Pre správne nastavenie diéty pri príjme železa vrátane užívania doplnkov je potrebné poradiť sa so svojím lekárom.

Zdravší životný štýl

Nie, nie je to klišé. Pri boji s akýmkoľvek ochorením, resp. zdravotným problémom, vždy pomôže lepší a zdravší životný štýl. Nezabúdajte teda na pohyb na čerstvom vzduchu, šport, optimistické nastavenie mysle a jedálniček s vyšším obsahom železa či lipozomálne vitamíny, ktoré dodajú telu aj železo vo vstrebateľnej forme lipozómov z lecitínu.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.