Sex on the beach – pripravte si obľúbený plážový drink

Ak máte radi miešané nápoje, Sex on the beach určite poznáte ako svoje topánky. Stačí zmiešať pár základných surovín, koktail dozdobiť a máte hotový drink. Príprava je celkom jednoduchá. Ako ale tento koktail vznikol? Existuje niekoľko teórií.

Čo je sex on the beach?

Sex on the beach drink je oranžovo-červený osviežujúci nápoj, ktorý je podávaný štýlovo v koktailovom pohári. Kokteil je obľúbený snáď po celom svete, a to hlavne v plážových baroch, ako už aj názov trochu vypovedá.

Ako ale tento koktail vznikol? Existuje niekoľko teórií. Jedna z najčastejších tvrdí, že sex on the beach koktail vznikol v 70. rokoch na Floride. Pôvodne mal podporovať turizmus a predaj alkoholu na pláži. Turisti sa dožadovali niečoho, čo bude obsahovať viac druhov džúsov, tak barmani začali jednoducho experimentovať. Avšak zásluhy sú pripisované ale aj mestu Puerto Rico v Karibiku, kde bola v 70. rokoch tiež obľúbená kombinácia vodka a ovocných štiav.

Recept na Sex on the beach

Sex on the beach recept sa môže mierne líšiť podľa miesta, kde je pripravovaný, ale základné ingrediencie sú prakticky vždy rovnaké.
Čo obsahuje sex na pláži?

Suroviny

  • 40 ml vodky,
  • 30 ml brusnicovej šťavy,
  • 30 ml broskyňového alebo marhuľového džúsu.

Postup prípravy

  1. Pripravte si všetky ingrediencie, shaker a pohár na drink.
  2. Vodku, šťavu aj džús vložte do shakera a dôkladne pretrepte.
  3. Obsah sceďte do koktailového pohára naplneného ľadom.

Ako vylepšiť Sex on the beach?

Sex on the beach môžete vylepšiť jednoducho, a to hneď niekoľkými spôsobmi.

  • Namiesto marhuľového a broskyňového džúsu skúste použiť iný džús, napríklad mango, maracuja či jahodu. Každá nová príchuť vytvorí novú verziu.
  • Skúste do kokteilu pridať bylinky, ako je napríklad mäta či bazalka. Alebo korenie ako škorica či muškátový oriešok. To kokteilu dodá zaujímavú arómu a rozmanitú chuť.
  • Pokiaľ chcete, aby váš koktail vyzeral naozaj luxusne, vyrobte navrch penu – napríklad z bielkov.
  • Chuť kokteilu bude ešte intenzívnejšia, ak použijete ovocný sirup alebo likér, napríklad broskyňový alebo maracujový.

Sami tak môžete experimentovať a objavovať nové chute a arómy. Myslite však vždy na to, že alkoholické koktaily treba piť s rozvahou a zodpovedne.


Ďalšie tipy na chutné nápoje

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.