Kremrole – plnené trubičky z lístkového cesta

Kremrole alebo plnené trubičky nechýbajú nikdy v žiadnej cukrárni. Sú totiž základom všetkých dezertov, ktoré piekli už naše babičky. Upečte si ich pomocou nášho receptu tiež a vychutnajte si domáce babičkine kremrole.

Čím sa plnia kremrole?

Kremrole sa plnia rôznymi krémami a náplňami podľa chuti a preferencií. Aké náplne si môžete pripraviť?

 1. Smotanová náplň: toto je najklasickejšia náplň, s akou poznáme kremrole všetci. Stačí vyšľahať vysokopercentnú smotanu a zmiešať ju s vanilkovým cukrom. Vznikne tak ľahká a nadýchaná náplň.
 2. Sneh: vyšľahajte jednoducho vaječný bielok a dochuťte cukrom. Ten ale pridávajte postupne, aby vám bielkový sneh do kremrolí neklesol.
 3. Mascarpone: mascarpone je taliansky syr s krémovou textúrou a mierne sladkou chuťou. Môžete ho zmiešať s cukrom a budete tak mať bohatý a lahodný krém.
 4. Tvarohová náplň: tvaroh je obľúbeným prvkom v náplniach pre akýkoľvek dezert. Zmiešajte tvaroh s cukrom a prípadne citrónovou kôrou pre osviežujúcu chuť.
 5. Čokoládový krém: pre milovníkov čokolády môžete pripraviť čokoládový krém. Zmiešajte čokoládovú náplň (čokoládu a smotanu) alebo čokoládový krém s maslom.
 6. Ovocná náplň: môžete tiež použiť ovocnú náplň, ako je jahodová alebo malinová marmeláda do klasického smotanového krému. Táto náplň pridáva sladkú ovocnú chuť do kremrolí.
 7. Kokosová náplň: ak máte radi exotickú chuť, môžete použiť kokosový krém alebo nastrúhaný kokos zmiešaný s cukrom.
 8. Citrónová náplň: citrónová náplň je osviežujúcou voľbou. Zmiešajte citrónovú šťavu a citrónovú kôru s cukrom a tvarohom.

Kľúčom k úspešným kremíkam je, aby náplň bola dostatočne hustá, aby nevytiekla z cesta, a zároveň bola lahodná a chutná.

Recept na kremrole

Základom na najlepšie kremrole je kvalitné lístkové cesto a dobre vyšľahaný krém.

Ingrediencie

 • 1 balenie lístkového cesta (cca 200 g),
 • 250 ml smotany na šľahanie (33-36% tuku),
 • 50 g cukru,
 • 1 vanilkový cukor,
 • 250 g mascarpone (nebo tvaroh),
 • ovocie na ozdobu (napr. jahody, maliny, čučoriedky),
 • cukor múčka na posypanie.

Postup prípravy

 1. Predhrejte rúru na 200 °C.
 2. Rozvinuté lístkové cesto rozkrojte na menšie štvorce alebo obdĺžniky (cca 10 x 10 cm). (Môžete tiež cesto vykrojiť na menšie kruhy pomocou šálky alebo formičky)
 3. Položte cesto na papier na pečenie na plech a pečte ho v predhriatej rúre na 180 °C približne 15 minút, kým nezíska zlatistú farbu a nafúkne sa. Počas pečenia môžete cesto pritlačiť vidličkou, aby sa zabránilo nadmernému nafúknutiu.
 4. Medzitým si pripravte krém. Vo veľkej mise zmiešajte mascarpone, cukor a vanilkový cukor.
 5. Pridajte k zmesi s mascarpone vyšľahanú smotanu a jemne premiešajte, kým získate hladký krém. Môžete pridať viac cukru podľa svojej chuti.
 6. Po upečení a vychladnutí lístkového cesta naplňte kremrole krémom. Lyžičkou alebo stierkou nanesiete krém na cesto a zabalíte ho do tvaru kremrole.
 7. Kremrole môžete dozdobiť čerstvým ovocím, ako sú jahody, maliny alebo čučoriedky, a posypať práškovým cukrom pre estetický vzhľad.
 8. Nechajte kremrole odpočinúť v chladničke aspoň 30 minút, aby sa krém stiahol a cesto zmäklo.

Odporúčame: Vyskúšajte tiež recept na Párky v lístkovom ceste

trubičky na kremrole
Zdroj foto: Patrik Slezak / Shutterstock.com

Ako pripraviť bezlepkové kremrole?

Aj celiaci si môžu pokojne pripraviť chutné kremrole, stačí len použiť bezlepkové lístkové cesto a bezlepkovú múku na posypanie pracovnej plochy. Smotana, tvaroh či mascarpone tiež zoženiete v bezlepkovom variante. Postup prípravy je úplne rovnaký ako v recepte.

Zdroj: nutrition.gov, goodhousekeeping.com


Ďalšie tipy na dezerty

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.