Čučoriedkové knedličky – obľúbený recept pre deti

V čase zberu čučoriedok, ale aj mimo neho, si môžeme vychutnať osvedčený recept na tie najlepšie čučoriedkové knedličky od našich babičiek a rovnako tak jeden z najobľúbenejších pokrmov našich detí.

Čučoriedky sú obľúbeným ovocím najmä v letných mesiacoch. Sú charakteristické svojou modrou farbou a intenzívnou chuťou. V kuchyni s nimi vieme pripraviť mnoho produktov a jedným z nich sú aj obľúbené kysnuté čučoriedkové knedličky. Určite si pamätáte na babičkine kysnuté čučoriedkové knedle, na ktoré ste sa ako deti vždy tešili. Nie sú náročné na prípravu a zvládnete ich hravo aj u vás doma.

Aké čučoriedky použiť do knedlí?

Ideálne používajte čerstvé čučoriedky, pokiaľ ich však nemáte môžete si pripraviť aj čučoriedkové knedle z mrazených čučoriedok.

Recept na čučoriedkové knedličky

Vyskúšajte tradičný recept na kysnuté knedle s čučoriedkami.

Suroviny

 • 300 g čučoriedok,
 • práškový cukor,
 • kvasnice,
 • 1 vajce,
 • 300 g hladkej múky,
 • 200 ml mlieka,
 • soľ,
 • tvaroh na posyp.

Postup prípravy

 1. 300 g umytých a osušených čučoriedok zmiešame s lyžicou cukru múčka.
 2. Do misy nachystáme 20g kvasníc s lyžičkou cukru, následne primiešame 1 vajce, 300 g hladkej múky, štipku soli a 200 ml vlažného mlieka.
 3. Utvoríme hladké cesto, poprášime ho múkou a zakryjeme utierkou. Cesto necháme kysnúť na teplom mieste. Počkáme, až sa cesto zdvojnásobí a nachystáme si pomúčenú dosku.
 4. Z cesta urobíme asi pol centimetra vysokú placku, z ktorej vykrojíme štvorce zhruba 5×5 cm a do ich stredu vložíme čučoriedky s cukrom.
 5. Z cesta vyvaľkáme v rukách guličky a varíme vo vode asi 8 minút.
 6. Hotové nadýchané čučoriedkové knedličky môžeme posypať nastrúhaným tvarohom či poliať maslom a posypať cukrom.

Odporúčame: Čučoriedky sú obľúbeným ovocím aj pre výrobu marmelád a džemov. Recept na čučoriedkový džem nájdete tu

S čím podávať čučoriedkové knedličky?

Skvelou kombináciou sú tvarohovo-čučoriedkové knedle. Tvaroh posypte na hotové knedle, tak ako uvádzame v recepte. Samozrejme tvaroh môžete nahradiť kakaom s cukrom a maslom, či orechmi.

Zdroj: autorský text


Ďalšie obľúbené sladké recepty

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Komentáre sú vypnuté.